„Klaipėdos kartonas” pasuko Ukrainon.

"Klaipėdos kartonas" pasuko Ukrainon.

Investicijų UAB „Avestis”, valdoma AB „Klaipėdos kartonas”, įsigijo kontrolinį Ukrainos gofruoto kartono ir jo taros gamybos įmonės „NB-Mena” akcijų paketą. Naujasis pirkinys yra didesnių žingsnių Ukrainos rinkoje pradžia.

Šiuo sandoriu „Klaipėdos kartonas” (KK) įžengė į didelę Ukrainos rinką. Šarūnas Kliokys, bendrovių „Avestis” ir KK valdybos pirmininkas, sako, kad kartono pakuotės vartojimas šios šalies „labai dinamiškoje” rinkoje šiemet sudarys apie 1 mlrd. m2 ir augs maždaug ketvirtadaliu. Toliau augant šios šalies BVP ir vartojimui, pakavimo rinka turėtų išlaikyti panašius augimo tempus kaip šiemet.
”Įsigijome ne tik įmonę, bet ir puikias galimybes plėtrai. Įmonei, įsikūrusiai apie 190 kilometrų nuo Kijevo, priklauso 6 ha teritorija su reikalingom komunikacijom ir geležinkelio atšaka”, – apie plėtros galimybes kalba p. 
Kliokys.
Įsigyta Ukrainos įmonė, kurioje dirba per 150 žmonių, per metus gamina 12 mln. m2 gofruoto kartono ir jo taros. „NB-Mena” (pavadiniams bus pakeistas į „Menapak”), kurios metinė apyvarta sudaro apie 15 mln. Lt, 80% gofruoto kartono gamybai naudojamos žaliavos pirkdavo būtent iš KK. Naujieji savininkai jau veda derybas su gofravimo įrangos gamintojais, kurią įsigijus Ukrainos bendrovės pajėgumai išaugtų kelis kartus ir siektų apie 60 mln. m2/metus.

Kurs grupę

Arūnas Pasvenskas, KK generalinis direktorius, pažymi, kad iki šiol tik gamybos padalinį Klaipėdoje turėjusi bendrovė persitvarko į plataus profilio kartono ir jo produkcijos gamybos ir prekybos grupę.
Dar pieš metus KK gamino tik žaliavą gofruoto kartono gamintojams. Įmonę įsigijus investicijų bendrovei „Avestis”, norima keisti bendrovės veiklą ir gaminti įvairius produktus pakavimo, statybos ir baldų pramonei. 
Bendrovė šiemet pradėjo gaminti kartoną, naudojamą gipso kartono gamyboje. KK įmonė Ukrainoje gamins ne tik gofruotą kartoną, bet ir platų kartono pakuotės asortimentą su spalvota spauda. Taip pat KK jau paskelbė apie planus nuo kitų metų pavasario pradėti gaminti plačiai baldų pramonėje taikomą kartotinį korinį 
užpildą.
KK 70% produkcijos eksportuoja – daugiausia į Vokietiją, Lenkiją, Čekiją, Ukrainą ir Rusiją. Bendrovė per š.m. 9 mėnesius pardavė produkcijos už 72,2 mln. Lt, 16% daugiau nei pernai tuo pačiu metu (62,4 mln. Lt).